wtorek, 22 maja 2012

XII Ogólnopolski Konkurs wiedzy o zasadach bhp w zakładach rzemieślniczy rozstrzygnięty

Dnia 15 maja 2012 r. w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbył się finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Patronat nad Konkursem objęli: Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Główny Inspektorat Pracy oraz Minister Edukacji Narodowej.
 Województwo opolskie  reprezentowali uczniowie Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dobrzeniu Małym: Damian Łuczak i Sebastian Prochota - laureaci etapu regionalnego w Opolu. Do finału krajowego konkursu BHP przystąpiło 48 uczniów - reprezentantów Izb Rzemieślniczych z terenu całej Polski.
Damian Łuczak okazał się najlepszy i zajął pierwsze miejsce w Polsce, natomiast  Sebastian Prochota uplasował się na siódmym miejscu w ogólnej klasyfikacji. Jest to ogromny sukces uczniów, tym bardziej, że w klasyfikacji drużynowej zajęli  drugie  miejsce.
Oprócz nagród rzeczowych w postaci książek i dyplomów zwycięzca otrzymał jako nagrodę główną skuter.
Serdecznie  gratulujemy MISTRZOM BHP- Damianowi i Sebastianowi oraz nauczycielce, która przygotowała uczniów do konkursu i opiekowała się nimi w czasie jego trwania - Pani Annie Jakubik